Krátké zprávy
Komentář: #SingaporeGP: Vítězové a poražení https://t.co/95WPVCH7Qn https://t.co/Tf6ONQqTlu

Oficiálně: Sainz přestupuje do Renaultu, ale zůstává v programu Red Bullu

15. září 2017, 14:43 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Oficiálně: Sainz přestupuje do Renaultu, ale zůstává v programu Red Bullu
V posledních několika dnech se hodně hovořilo o přestupu Carlose Sainze do Renaultu a dnes to bylo oficiálně potvrzeno. Renault sám potvrdil, že Sainz bude příští rok závodit v jejich žlutém voze.

V prohlášení stojí, že Sainz se připojí k Nicovi Hülkenbergovi na začátku příštího roku, ale není vyloučeno, že se tak stane ještě předtím. Mašinérie jezdců v rodině Red Bull je zaseknutá a v hlavním týmu Red Bullu pro Sainze ještě chvilku místo nebude. Red B

VC Singapuru: Ricciardo dal v prvním tréninku naději na boj tří týmů

15. září 2017, 13:10 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - VC Singapuru: Ricciardo dal v prvním tréninku naději na boj tří týmů
V prvním tréninku na Velkou cenu Singapuru byl nejrychlejší Daniel Ricciardo v Red Bullu. Jezdci i týmu okruh už tradičně sedí, můžeme tedy očekávat, že se připojí k Mercedesu a Ferrari do boje o vítězství.

Ricciardův čas z prvního tréninku už je novým rekordem okruhu v Marina Bay, zvládl ho objet za 1:42.489. Druhým nejrychlejším byl Sebastian Vettel ve Ferrari a třetí byl Max Verstappen v druhém Red Bullu.

Hamilton byl až čtvrtý nejrychlejší, ale svůj čas na ultra-měkké sadě pneumatik zajel hned ze

Force India nebo Williams? Sergio Pérez moc možností nemá

14. září 2017, 21:18 | Jan Dohnal | Komentáře
Ilustrační fotografie - Force India nebo Williams? Sergio Pérez moc možností nemá
Mexický závodník Sergio Pérez debutoval ve Formuli 1 v roce 2011 u Sauberu, v roce 2013 závodil za McLaren a od začátku nové hybridní éry ho vídáme v barvách Force Indie. Kde bude závodit příští rok je zatím ve hvězdách.

Sergio Pérez momentálně působí u Force Indie, kde mu po této sezóně končí smlouva, a proto musí přemýšlet, kde bude závodit příští rok.

Možnosti jsou v současnosti pouze dvě. Tou první je setrvání u Force Indie, kde o něj mají stále zájem.

Bude Red Bull odebírat od roku 2019 motory od Hondy?

14. září 2017, 20:23 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Bude Red Bull odebírat od roku 2019 motory od Hondy?
To, že dojde k výměně dodavatelů pohonných jednotek mezi Toro Rossem a McLarenem, se už bere za hotovou věc, pouze se čeká na oficiální potvrzení. Nyní však motorsport.com přišel s dalším tvrzením, a sice že Red Bull bude následovat svoji juniroku a o rok později také přesedlá na motory z Japonska.

Stáj nápojového giganta získala s pohonnými jednotkami Renaultu čtyři mistrovské tituly. Následně však přišlo období „sucha“. Počínaje rokem 2014 totiž začaly mezi zmíněnými stranami spory kvůli poměrně nespolehlivému produktu, který jim z Francie přicházel a pos

Bottas prodloužil svůj kontrakt s Mercedesem

13. září 2017, 14:36 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - Bottas prodloužil svůj kontrakt s Mercedesem
Mercedes potvrdil, že Valtteri Bottas bude závodit v jejich voze i v roce 2018 po boku Lewise Hamiltona.

Bottas původně letos plánoval pokračovat s Williamsem, ale nečekaný odchod do důchodu čerstvého mistra světa Nica Rosberga uvolnilo místo v Mercedesu, který po dlouhém rozhodování sáhl právě po Finovi z Williamsu.

Během třinácti závodů, které Bottas pro Mercedes odjel, získal dvě vít

McLaren a Honda už se údajně rozloučili

12. září 2017, 23:27 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - McLaren a Honda už se údajně rozloučili
Všechno je zatím na úrovni dohadů, ale v minulých dnech už se objevily zprávy o Sainzovo přestupu do Renaultu a Gaslyho nástup do Toro Rosso. Může být tato třetí zpráva jenom náhoda?

Partnerství mezi McLarenem a Hondou byla katastrofou už od svého začátku v roce 2015. Podle stránky motorsport.com nyní po třech letech končí a Hondu nahradí Renault.

Podle zpráv uzavřel McLaren s Renaultem smlouvu do konce sezony 2020, což znamená do konce období současné specifikace motorů. Tato smlouva by mě

Force India opět navrhla zavedení rozpočtového stropu

12. září 2017, 20:59 | Jan Dohnal | Komentáře
Ilustrační fotografie - Force India opět navrhla zavedení rozpočtového stropu
O zavedení rozpočtového stropu se mluví už hodně dlouho. Tento „strop“ má mít za úkol snížit náklady a stanovit nějakou finanční hranici, kterou nebude moci žádný tým překročit.

Po roce 2020 má Formule 1 projít velkou proměnou. Na scénu by měly přijít nejen nové motory, ale také spravedlivější rozdělení příjmů a snížení nákladů. Poslední bod se řeší už velmi dlouhou dobu a vždy to skončí tak, že někdo chce zavést rozpočtový strop. Nyn&iac

Dragon 7 zvítězil v mezinárodní soutěži Formula Student Czech Republic

12. září 2017, 14:38 | Josef Viták | Komentáře
Ilustrační fotografie - Dragon 7 zvítězil v mezinárodní soutěži Formula Student Czech Republic
Absolutním vítězem v kategorii spalovacích motorů v soutěži Formula Student Czech Republic se jako první český tým stal nový závodní monopost Dragon 7 studentů týmu TU Brno Racing Fakulty strojního inženýrství. Tým z brněnského VUT se utkal s dalšími 45 závodními vozy na Automotodromu Most. Jde o historický rekord týmu, kdy se stal nejlepším nejen v kategorii spalovacích vozů, ale při celkovém součtu 938 bodů byl úspěšnější i než všechny elektrické vozy, což vedlo k zisku ocenění za absolutního vítěze letošní soutěže.

Po absolvování všech částí technické přejímky se tým s vervou pustil do statických disciplín. Těmi se rozumí prezentace business plánu, posouzení nákladů na výrobu vozu. Velmi náročnou je pak obhajoba inženýrského návrhu vozu a zodpovězen&iacut

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »