Krátké zprávy
Button obdržel penalizaci poklesu 3 míst na startu příštího závodu za kolizi s Wahrleinem. Kde si ten trest asi tak… https://t.co/cDsAeLiuH1

Záhada propadu Mercedesu vyřešena: Způsobilo jej chybné nastavení vozu

25. května 2017, 19:39 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Záhada propadu Mercedesu vyřešena: Způsobilo jej chybné nastavení vozu
Ve výsledkové listině druhého tréninku duo Mercedesu obsadilo osmou a desátou pozici. Tak špatné umístění v podání pilotů Stříbrných šípů je k vidění opravdu velmi zřídka. Příčinou bylo špatné nastavení vozu.

Ve druhém tréninku ztrácel Lewis Hamilton a Valtteri Bottas na prvního Sebastiana Vettela 0.705, resp. 1.071 vteřiny. Tyto hodnoty však zpravidla vídáme u jejich konkurentů, o to více byl jejich propad znatelný.

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff celou situaci objasnil: „S nastavením jsm

Podle Hornera je Ferrari v Monaku černým koněm

25. května 2017, 17:58 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Podle Hornera je Ferrari v Monaku černým koněm
Po naprosto famózním kole v podání Sebastiana Vettela je Horner přesvědčen, že je stáj z Maranella jasným favoritem pro legendární závod v Monte Carlu. Ferrari totiž zjevně pochopilo chování pneumatik na zdejší trati na výbornou.

Ještě ráno to vypadalo, že Mercedes bude udávat tempo, když Lewis Hamilton stanovil nový traťový rekord v hodnotě 1:13.429. Ovšem o pár hodin později zůstala všem ústa dokořán poté, co Vettel zajel absolutně bezchybné kolo a jako jediný se dostal pod hranici 1:13. Brit si tedy rekordu příli&sc

Ve druhém tréninku nejrychlejší Vettel, Mercedes uzavíral nejlepší desítku

25. května 2017, 16:19 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Ve druhém tréninku nejrychlejší Vettel, Mercedes uzavíral nejlepší desítku
Odpolední tréninkové jízdy na okruhu v Monaku nejlépe vyšly Sebastianu Vettelovi, který druhému Ricciardovi nadělil téměř půl vteřiny a dostal se pod hranici 1:13. Zato oba Mercedesy zaujaly pro ně neobvyklé místa na konci nejlepší desítky.

Ve druhém tréninku piloti volili už jen mezi super-měkkou a ultra-měkkou sadou. Začátek probíhal v poklidném duchu. Po deseti minutách zaznamenalo měřené kolo 11 jezdců, přičemž byl nejrychlejší Daniil Kvyat na Toro Rosso.

Ale poté, co na trať vyjeli i piloti předních týmů, tak se časy začaly rapidn

První trénink v Monaku, loňská pole position pokořená

25. května 2017, 13:03 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - První trénink v Monaku, loňská pole position pokořená
V prvním čtvrtečním tréninku v Monte Carlu jsme viděli všechny tři směsi pneumatik, solidní návrat Jensona Buttona a demonstraci toho, jak daleko jsou hranice současných monopostů.

První trénink v Monaku měl odlišný charakter jako úvodní tréninky na ostatních okruzích. Týmy netestovaly novinky a všichni měli stejný program - hledat limity v úzkých uličkách na nových vozech. Monacká trať nemá v kalendáři F1 obdoby, zkušenosti z předcho

VirtualGP: Martin Štefanko si v Barceloně připsal třetí vítězství!

24. května 2017, 13:30 | Tadeáš Zíka | Komentáře
Ilustrační fotografie - VirtualGP: Martin Štefanko si v Barceloně připsal třetí vítězství!
V sobotu 20. května šampionát Thrustmaster Virtual GP odjel již sedmý závod sezony a vítězství před velmi rychlým Michalem Šmídlem dokázal ubránit Martin Štefanko ve voze ASUS Republic of Gamers.

Na obtížném okruhu Circuit de Catalunya to jezdci měli v kvalifikaci velmi náročné a často se jim nedařilo dát dohromady čisté kolo. Suverénně to ale zvládl právě Martin Štefanko, který se svým časem 1:19.445 vybojoval pole-position. V první řadě ho doplnil Jaroslav Honzík, pro kterého to za

Verstappen na Zandvoortu stanovil svou demostrační jízdou nový rekord

22. května 2017, 16:05 | Aleš Mrázek
Ilustrační fotografie - Verstappen na Zandvoortu stanovil svou demostrační jízdou nový rekord
Max Verstappen se během uplynulého víkendu ukázal na závodní dráze v Nizozemsku. V rámci demonstrační jízdy v Red Bullu RB8 se mu podařilo na okruhu Zandvoort stanovit nový traťový rekord.

Verstappenův rekordní čas měl hodnotu 1:19.511. Tím o tři desetiny vylepšil stávající rekord okruhu Luky Badoera, který zajel před šestnácti lety ve Ferrari F2001. Tehdy Luka Badoer prolétl jedno měřené kolo za 1:19.880.

"Je skvělé tu bý

DTM na Lausitzringu: Auer a Green si opět rozdělili zlaté

21. května 2017, 21:52 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - DTM na Lausitzringu: Auer a Green si opět rozdělili zlaté
V infieldu majestátního tri-oválu Lausitzring absolvovalo Deutsche Tourenwagen Masters svůj druhý podnik sezony. Sobotní závod naprosto ovládl pilot Mercedesu Lucas Auer, v neděli se prosadil Jamie Green – jména vítězů tedy byla totožná s výsledky úvodního podniku sezony v Hockenheimu.

Sobota: Auer od kvalifikace až po šachovnicový praporek závodu v čele

Mladý Rakušan Lucas Auer si v sobotní kvalifikaci zopakoval svůj bezvadný výkon z úvodního podniku v Hockenheimu a postavil jeho růžový HWA-Mercedes opět na pole-position sobotního závodu. O deset

Klasickou Grand Prix de Pau Formule 3 vyhrál Maximilian Günther

21. května 2017, 21:50 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - Klasickou Grand Prix de Pau Formule 3 vyhrál Maximilian Günther
Velká cena v Pau pro vozy Formule 2 a později pro vozy F3000 představovala od 60tých do 80tých let jeden z vrcholů motoristické sezony. Letos se pyrenejští pořadatelé rozhodli na tuto velkou tradici monopostů navázat a třetí, nedělní závod mistrovství evropy Formule 3 vypsali coby klasickou „Grand Prix de Pau“.

Na silničním, jen 2,76km dlouhém  okruhu, který mnozí jezdci považují za obtížnější, než Monaco, je postavení na startu rozhodující a páteční kvalifikace proto byla nadmíru důležitá. Mezi 19 účastníky (listina startujících zůstala i ve třetím podniku s

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »