Ohlasy po Alonsově premiéře v #LeMans24. Alonso je nadšený, Kristensen si myslí, že možná odejde i celou sezonu… https://t.co/ZW6I7ExTcW

Zürich ePrix: Formule E láme ledy

10. června 2018, 23:32 | Rastislav Macko | Komentáře
Ilustrační fotografie - Zürich ePrix: Formule E láme ledy
Formula E prolomila přes 60 let trvající zákaz okruhových závodů ve Švýcarsku. Závody vyhrál obhájce titulu Lucas di Grassi. Za ním dojel do cíle Sam Bird a pódium po dlouhé době doplnil Jerôme d'Ambrosio.

Pokud se vzpomene Švýcarsko, většině fanouškům motorsportu přijde na mysli země, ve které se narodilo několik dobrých závodníků jako např. Clay Regazzoni, Jo Siffert, Marcel Fässler, Neel Jani, Sebastien Buemi, Alain Menu, Simona de Silvestro, případně pod francouzskou vlajkou jezdící rodák z Ženevy, Romain

VC Kanady: Vettel se vrací do vedení

10. června 2018, 22:45 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - VC Kanady: Vettel se vrací do vedení
Závody v Kanadě byly až na úvodní kola nezáživné, způsobem start-cíl vyhrál Sebastian Vettel přičemž nedošlo k souboji o první místo.

Sebastian Vettel vyhrál způsobem start cíl, Ferrari v Montrealu zvítězilo po 14 letech. Německý závodník se navíc dostal zpět do vedení šampionátu.

Druhý Bottas svedl s třetím Verstappenem souboj na startu, kdy se Holanďan excelentně odpíchl. Dva vedoucí závodníci byli na hype

V Mercedesu vládne rozladění: Nejsme dostatečně rychlí

10. června 2018, 15:33 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - V Mercedesu vládne rozladění: Nejsme dostatečně rychlí
Stříbrné šípy tento víkend za konkurencí mírně zaostávají, ačkoliv Bottas zajel druhý nejlepší čas. Jeho týmový kolega Hamilton odstartuje až čtvrtý.

Pro německou stáj se zatím víkend nevyvíjí podle představ, neboť Kanada je tratí, která jejich vozům tradičně sedí. Ovšem tentokrát byli soupeři z Red Bullu a Ferrari překvapivě rychlejší. „Nebyli jsme dostatečně rychlí, což potvrzuje druhé a čtvrté místo. Na okruhu, na

VC Kanady: V první řadě překvapivě Vettel a Bottas

10. června 2018, 13:51 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - VC Kanady: V první řadě překvapivě Vettel a Bottas
Verstappen, který dosud udával rychlost odstartuje až z druhé řady. Pole position získal překvapivě Vettel, který včera neměl rychlost. V první řadě ho doplní Bottas. Finský závodník včera jezdil poměrně nenápadné tréninky.

Q1

Na začátku Q1 vybuchl motor Grosjeanovi a vypadalo to, že se nedočkáme překvapení a v Q2 neuvidíme Williams a Sauber. Pak ale Leclerc zajel super kolo, posunul se na dvanácté místo a o Q2 muselo bojovat několik jezdců: Alonso, Grosjean či Hartley. Černého Petra nakonec schytal Gasly.

O rychlé kolo

8. června 2018, 00:16 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Když vám žilami proudí vysokooktanové palivo – jaké to je sledovat vůz F1 z boxové zídky?
Být fanouškem F1 není snadné. Teď nechci mluvit o tom, jak lidé často nechápou naši vášeň a snaží se nám napovídat „že jezdí přece jen do kolečka“. Chci mluvit o dostupnosti sportu. Dostat se na závod F1 není zrovna levná záležitost, už vůbec ne pro studenta. A přesto jsem dnes měl tu čest sledovat Jaguar R5, monopost Marka Webbera z roku 2004, z boxové zídky na okruhu v Mostě.

Od malička bylo mým snem jet se podívat na závody vozů Formule 1. Už jako malý kluk jsem je sledoval, ale bohužel, můj sen zůstával dlouho nesplněný. O to víc jsem byl v roce 2014 zklamaný, když byly zrušeny osmiválcové atmosférické motory, které nahradily hybridní šestivá

7. června 2018, 18:24 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Kalendář Formule E pro sezonu 2018/19: Návrat Monaka a premiéra v Saúdské Arábii
FIA dnes zveřejnila kalendář pro pátou sezonu šampionátu elektrických formulí. Ačkoliv není ještě kompletní, tak je jisté, že sezona odstartuje tentokrát v Saúdské Arábii. Kromě novinek v kalendáři se doznala změn i technická pravidla a formát závodního víkendu.

Zatím každý ročník Formule E odstartoval v Číně, to se však nadcházející sezonu změní. Úvodní podnik se totiž přesouvá na Blízký východ, přesněji do Diriyah, města nacházejícího na severozápadě od hlavního města Saúdské Arábie, Ri&aacut

FIA po nehodách v boxech během závodu DTM zasahuje: Beton bude popískován

7. června 2018, 16:07 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - FIA po nehodách v boxech během závodu DTM zasahuje: Beton bude popískován
Aby FIA předešla situaci, která nastala během nedělního závodu DTM, tak se rozhodla pro úpravu povrchu u boxového stání.

Minulý víkend se na okruhu nedaleko Budapešti konal závod německého šampionátu cestovních vozů. Zejména nedělní závod byl opravdu dramatický, o což se postarala silná dešťová přeháňka.

Jako první na ní doplatil Lucas Auer, který při nájezdu ke sv&ya

Formule 1 zajímá názor fanoušků

6. června 2018, 11:03 | Jan Fridrich | Komentáře
Ilustrační fotografie - Formule 1 zajímá názor fanoušků
Za vlády Bernieho Ecclestona by to bylo neslýchané, ale noví majitelé začínají naslouchat svým fanouškům. Zní to neuvěřitelně, že se „královna motorsportu“ plně otevřela sociálním sítím až v roce 2018.

Začalo to postupně sestřihy závodů na oficiální stránce Formule 1, následoval Twitter, Facebook, Instagram a teď se přidal