Krátké zprávy
Poprvé nejměkčí směs uvidíme v Monaku. Někteří se obávají, že je to pouze pneumatika pro kvalifikaci. Co na to říká… https://t.co/4gzGu5eka1

VC Číny s dramatickým koncem vyhrál Ricciardo před Bottasem a Räikkönenem

15. dubna 2018, 11:58 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - VC Číny s dramatickým koncem vyhrál Ricciardo před Bottasem a Räikkönenem
Mezinárodní okruh v Šanghaji nabídl závod s velmi překvapivým vyvrcholením, pro vítězství si dojel po fantastickém výkonu Daniel Ricciardo. Bottas si napravil po předchozím podniku v Barhajnu reputaci, zatímco Vestappen si nadělal spíše další nepřátele.

Start závodu byl poměrně klidný, obešel se bez jakýchkoliv kolizí. Vettel se odlepil od svého startovního slotu bez problémů a první pozici si uhájil, zatímco jeho týmový kolega Räikkönen se propadl z druhého až na čtvrté místo za Vestappena.

I ve středu pole se pořa

Mercedes nečekal, že bude v kvalifikaci Ferrari tak silné

14. dubna 2018, 16:25 | Aleš Mrázek
Ilustrační fotografie - Mercedes nečekal, že bude v kvalifikaci Ferrari tak silné
Tým Ferrari zvládl kvalifikaci na VC Číny letos bravurně a oba jeho vozy se v neděli postaví do první řady na startovním roštu.

Dnešní kvalifikace na VC Číny měla být podle předpokladů z tréninků bitvou zejména mezi jezdci Mercedesu a Ferrari. Sobotní odpoledne však nakonec přineslo poměrně jasný výsledek, kdy italský tým deklasoval konkurenci půlsekundovým rozdílem. Takovou převahu Ferrari nečekal ani nejbližš&

VC Číny: Obě Ferrari opět v první řadě

14. dubna 2018, 14:12 | Jan Dohnal | Komentáře
Ilustrační fotografie - VC Číny: Obě Ferrari opět v první řadě
Kvalifikace na VC Číny vrcholila a zdálo se, že pole position získá Kimi Räikkönen. Jeho týmový kolega Sebastian Vettel byl totiž v prvním a ve druhém sektoru pomalejší, ale v poslední třetině okruhu Němec zrychlil, a nakonec to byl právě on, kdo se radoval z prvního místa. Piloti Mercedesu obsadili druhou řadu.

První část kvalifikace (Q1)

Sobota nabídla na čínském mezinárodním okruhu v Šanghaji zajímavou podívanou už v tréninku, kdy Danielu Ricciardovi selhalo turbo a do poslední chvíle nebylo jisté jestli do kvalifikace vůbec nastoupí. Mechanici Red Bullu ale odv

VC Číny: V posledním tréninku Vettel daleko vpředu, problémy Red Bullu s Renaultem

14. dubna 2018, 06:41 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - VC Číny: V posledním tréninku Vettel daleko vpředu, problémy Red Bullu s Renaultem
V závěrečném tréninku před kvalifikací na VC Číny bylo nejrychlejší duo italské stáje s Vettelem v čele. Motor od Renaultu opět dělá Red Bullu vrásky na čele.

Nad okruhem nedaleko Šanghaje panovaly poměrně chladné teploty, přičemž vzduch měl pouhých 12,8 °C a trať jen o tři stupně více. Kromě toho byl silný vítr. Ovšem piloti nezaháleli a okamžitě po rozsvícení světel vyjeli na trať. 

První měřené kolo na nejměkčí specifikaci pneumatik zaznamen

Renault plní sliby: Výkonnější motory dostanou všichni už v Číně

13. dubna 2018, 16:10 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Renault plní sliby: Výkonnější motory dostanou všichni už v Číně
Cyril Abiteboul potvrdil, že všechny týmy, jež mají ve svých útrobách uložené pohonné jednotky Renault, pojedou v Číně s aktualizovaným motorem.

Aktuálně jsou ve Formuli čtyři dodavatelé motorů – Mercedes, Ferrari, Renault a Honda, přičemž Němci s Italy jsou z hlediska výkonu víceméně na stejné úrovni. Za ním je s malým odstupem Renault, jemuž na záda dýchají Japonci.

To by se počínaje závodem v Šang

Velká cena Číny: Preview

13. dubna 2018, 13:39 | Dušan Bouzek
Ilustrační fotografie - Velká cena Číny: Preview
Během nadcházejícího víkendu se uskuteční již třetí závod letošní sezony Formule 1. Tentokrát svedou piloti bitvu o body v Číně na okruhu v Šanghaji. V tomto článku si můžete přečíst něco málo o této grand prix.

Poprvé cirkus s názvem Formule 1 zavítal do nejlidnatějšího města Číny na konci září 2004, tedy ve stejném roce jako v případě předchozí Velké ceny Bahrajnu. Na rozdíl od závodu v Perském zálivu, který v kalendáři chyběl kvůli nepokojům roku 2011 a konal se tak "pouze",

Gasly objasňuje svůj vtípek na Alonsův účet

13. dubna 2018, 12:59 | Dušan Bouzek
Ilustrační fotografie - Gasly objasňuje svůj vtípek na Alonsův účet
Francouzský pilot hájící barvy stáje Toro Rosso si po projetí cílem Velké ceny Bahrajnu, v níž dosáhl výborného výsledku, lehce vystřelil z pilota Mclarenu.

Jedním z hrdinů letošní Velké ceny Bahrajnu byl Francouz Pierre Gasly. Pilot Toro Rosso podával během víkendu výborné výkony a vše završil v nedělním závodě. V něm byl jasně nejlepším pilotem ve středu pole a díky výpadkům obou jezdců stáje Red Bull a Kimiho Räikk&o

Verstappen se v Bahrajnu jen hloupě vymlouval, aby skryl vlastní chybu

13. dubna 2018, 12:40 | Aleš Mrázek
Ilustrační fotografie - Verstappen se v Bahrajnu jen hloupě vymlouval, aby skryl vlastní chybu
Šéf Red Bullu Christian Horner uvedl na pravou míru okolnosti nehody Maxe Verstappena během kvalifikace v Bahrajnu.

Mladý pilot ve službách Red Bullu měl v Bahrajnu od kvalifikace velká očekávání, protože rychlost jeho vozu byla na tamním okruhu velmi dobrá a chtěl si dojet pro skvělý výsledek i v nedělním závodě. Po uplynulých třinácti minutách první části sobotní kvalifika

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »