Krátké zprávy
Alonsovy plány pro rok 2019 začínají nabírat reálnou podobu. https://t.co/sge38NY2cy

Carey o nových lokalitách: Nebojíme se riskovat

9. srpna 2018, 21:44 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Carey o nových lokalitách: Nebojíme se riskovat
Šéf Formule 1 Chase Carey se nechal slyšet, že se nebojí riskovat a chce se podílet na podpoře budoucích Grand Prix.

Miami GP – závod, který měl původně spadat již do kalendáře pro příští rok, ale plány na zrealizování městského závodu se posunuly až na rok 2020 – bude pro Liberty Media pokusným králíkem. Šéfové F1 se budou podílet společně s lokálním pro

Horner: Ricciardo se zřejmě bál Verstappena. Náhradník? Alonso by asi nebyl nejlepší volba

9. srpna 2018, 20:20 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Horner: Ricciardo se zřejmě bál Verstappena. Náhradník? Alonso by asi nebyl nejlepší volba
Šéf týmu Red Bull Christian Horner se nechal slyšet, že rozhodnutí Daniela Ricciarda odejít k Renaultu možná nebylo primárně řízeno touhou po změně, ale obavami z pozice, kterou si v týmu postupně vydobývá jeho kolega Max Verstappen. Otázkou je také, kým Australana nahradit. Fernando Alonso by prý nebyl nejšťastnějším řešením.

Daniel Ricciardo minulý týden oznámil svůj odchod od Red Bullu a zároveň přestup k týmu Renault. Šéf stáje z Milton Keynesu Christian Horner se přitom domnívá, že spíše než vidinou angažmá u francouzského továrního týmu bylo jeho rozhodnutí vedeno touhou opustit Red Bull

Konsorcium vedené Strollovým otcem zachránilo Force Indii, ta hned spěchá na nové díly

8. srpna 2018, 13:51 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Konsorcium vedené Strollovým otcem zachránilo Force Indii, ta hned spěchá na nové díly
Jen něco málo přes týden od pádu do konkurzu se podařilo zachránit tým Force India, novým vlastníkem se stalo konsorcium okolo Lawrence Strolla, otce současného pilota Williamsu Lance. Stáj se nyní snaží urychleně vrátit zpět na svou letošní cestu a co nejdříve připravit nové díly z vývoje.

Force India byla od pátku Velké ceny Maďarska v konkurzu, kam se dostala na popud Sergia Péreze ve snaze zachránit ji před rostoucími dluhy a získat realističtější šanci sehnat nového kupce. To se nyní podařilo, neboť bylo za pomoci provozního ředitele týmu Otmara Szafnauera a vyšš&iacu

Laudova operace proběhla dobře, jeho stav se rychle lepší

7. srpna 2018, 20:33 | Pavel Fabry | Komentáře
Ilustrační fotografie - Laudova operace proběhla dobře, jeho stav se rychle lepší
Trojnásobný šampion Formule 1 byl už 24 hodin po zákroku plně při vědomí a odpojen od dýchacích přístrojů. V současné době nadále zůstává ve vídeňské nemocnici, jeho zdravotní stav se ale zlepšuje.

Niki Lauda podstoupil koncem minulého týdne transplantaci plíce, podle dostupných zpráv však jeho rekonvalescence probíhá dobře. Vídeňská nemocnice, ve které je Rakušan hospitalizován, podotkla, že příčiny vedoucí k nutné operaci neměly nic do činění s Laudovou havári&ia

Max Verstappen údajně vetoval přestup Carlose Sainze do Red Bullu

7. srpna 2018, 20:30 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Max Verstappen údajně vetoval přestup Carlose Sainze do Red Bullu
U Red Bullu bude na konci letošní sezóny jedno volné místo poté, co Daniel Ricciardo oznámil přestup k Renaultu. Spekulace, kdo nahradí usměvavého Australana v týmu rakouského výrobce energetických nápojů, sílí. Logicky se začalo skloňovat jméno Carlos Sainz.

V tuto chvíli je Carlos Sainz bez sedačky pro příští rok a setrvání u Renaultu je v tuto chvíli nemožné. Obě místa jsou již zabraná, Nico Hülkenberg s týmem započne již třetí sezónu a nově se k týmu přidá i vítěz 7 Grand Prix, Daniel Ricciardo.

O Carlo

Chtěl bych se vrátit do Formule 1 coby závodní jezdec, říká Giovinazzi

5. srpna 2018, 17:45 | Petr Čermák | Komentáře
Ilustrační fotografie - Chtěl bych se vrátit do Formule 1 coby závodní jezdec, říká Giovinazzi
Junior Ferrari, Ital Antonio Giovinazzi, se svezl během testů v Maďarsku jak ve Ferrari SF71H, tak v Sauberu C37. Ihned po dvoudenním testování médiím oznámil, že by se v roce 2019 rád vrátil na místo závodního jezdce.

Giovinazzi se objevil ve svém voze během obou testovacích dnů. V úterý usedl do monopostu Ferrari SF71H, ve kterém zajel nový traťový rekord (ten byl ale následující den pokořen mladíkem Georgem Russellem na Mercedesu). Ve středu pak testoval Sauber C37.

Ital se už teď těší na svou dal&scaron

Ricciardo: Loučení s Red Bullem je smutné

4. srpna 2018, 16:58 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Ricciardo: Loučení s Red Bullem je smutné
Usměvavý Australan po deseti letech opouští zázemí Red Bullu a vydává se vstříc nové výzvě s Renalutem. Rozhodnutí odejít nebylo vůbec lehké.

Jedna kapitola kariéry Daniela Ricciarda jakožto závodního jezdce královny motorismu se blíží ke svému konci. Australský závodník se poprvé na scéně Formule 1 objevil v roce 2010, kdy plnil roli testovacího jezdce Toro Rosso. V této pozici zůstal i v příští sezoně, av&scar

Palmer kritizuje Ricciardův přestup: Bude to krok zpět, ale chápe ho

4. srpna 2018, 15:09 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Palmer kritizuje Ricciardův přestup: Bude to krok zpět, ale chápe ho
Přestup Daniela Ricciarda k Renaultu se nesetkal u všech s pochopením. Někteří experti na F1 nad tím kroutí hlavou. Kriticky se k tomu také staví bývalý pilot Renaultu Jolyon Palmer.

Britský závodník na trati nikterak nevyčníval, proto byl v průběhu loňské sezony nahrazen Carlosem Sainzem. Palmer však na Formuli 1 nezanevřel a v poslední době aktivně komentuje dění v ní. Stejně jako spoustu ostatních i jeho překvapil odchod Ricciarda od Red Bullu a přestup k Renaultu, který je p

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »