RT @TomRichtrF1: Špatné počasí nad letištěm v Budapešti mj. nechalo odklonit let BA868 #BritishAirways s částí týmu #F1 @MercedesAMGF1 do B…

Hülkenberg: Nebýt problému s výfukem, mohl jsem za sebou Ricciarda udržet

19. července 2017, 18:33 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Hülkenberg: Nebýt problému s výfukem, mohl jsem za sebou Ricciarda udržet
Nico Hülkenberg měl na Silvestone opět vydařený víkend, přičemž v kvalifikaci zaznamenal nejlepší výsledek týmu v této sezóně, když si pojistil start z šesté, resp. páté pozice. Podle něj mohl v závodě klidně bojovat i s piloty ze špičky.

Devětadvacetiletý Němec stále dokazuje, že lze bojovat o solidní umístění i s vozem jako je Renault, který má na týmy na špičce ještě poměrně velkou ztrátu, ale přesto jsou schopni dojíždět alespoň ‚na špičce‘ středu pole, byť jim stáje jako Force India život vůbec neusnadňuj&iacut

Podívat se na Velkou cenu Belgie je snem fanoušků

19. července 2017, 12:12 | Josef Viták | Komentáře
Ilustrační fotografie - Podívat se na Velkou cenu Belgie je snem fanoušků
Trať Spa Francorchamps je jednou z nejkrásnějších v celé historii Formule 1. A být přítomen při Velké ceně F1 je proto snem snad každého fanouška bez ohledu na to kterému týmu, nebo jezdci fandí.

Trať vedla po veřejných komunikacích mezi obcemi Francorchamps, Malmedy a Stavelot a první závod se zde konal již v roce 1922. O dva roky později se zde konal první 24 hodin Spa. První závod Formule 1 se zde jel hned v první sezóně šampionátu Formule 1 a to 18. 6. 1950.

Vandoorne si bere z víkendu na Silverstone pozitiva

18. července 2017, 18:51 | Anton Krajčoviech | Komentáře
Ilustrační fotografie - Vandoorne si bere z víkendu na Silverstone pozitiva
Ve Velké Británii to Stoffelovi Vandoornovi už téměř vyšlo. Mohl si zapsat první body v sezóně, měl dobrou kvalifikaci a také v závodě jezdil výborně.

Ačkoliv byl Stoffel Vandoorne na Silverstone lepší než týmový kolega, stále to byly závody bez bodů.

"Je škoda, že jsem opět skončil mimo body, z tohoto víkendu se ale dá odnést množství pozitiv."

"Rychlost, kterou jsme ukázali v závodě, byla povzbuzující. To, ja

POTVRZENO: Auer se zúčastní testů v Budapešti

18. července 2017, 18:08 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - POTVRZENO: Auer se zúčastní testů v Budapešti
Pilot DTM Lucas Auer dostane příležitost ukázat svůj talent během testu na Hungaroringu, přičemž oblékne overal Force Indie a bude sdílet vůz s juniorem této stáje, Mazepinem.

Na začátku července se začaly šířit spekulace o tom, že by se mohl objevit v kokpitu Formule 1 další pilot německého šampionátu cestovních vozů, a sice v rámci dvoudenního testu, který bude probíhat těsně po Velké ceně Maďarska. Dokonce i

16. července 2017, 19:17 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Problémy s pneumatikami jezdce Ferrari překvapily, podle Pirelli není příčina identická
Piloti Ferrari si poslední kola Velké ceny Velké Británie za rámeček rozhodně nedají. Důvodem jsou pneumatiky italského výrobce Pirelli. Oběma jezdcům se těsně před cílem rozdrolila levá přední guma. Ovšem defekt přišel jak blesk z čistého nebe.

Räikkönen netuší, co defekt zapříčinilo

První obětí z dua italské stáje byl Kimi Räikkönen. Tomu se pneumatika začala rozpadat v předposledním kole, tudíž byl nucen zajet z druhého místa do boxů pro novou sadu gum, aby se následně vrátil na čtvrt&eacu

Dramatickou Velkou cenu Velké Británie vyhrál domácí Hamilton

16. července 2017, 16:47 | Barbora Goldmannová | Komentáře
Ilustrační fotografie - Dramatickou Velkou cenu Velké Británie vyhrál domácí Hamilton
Lewis Hamilton ovládl nedělní závod na Silverstonu s pořádně dramatickým koncem. Skvělou stíhací jízdu předvedl jak Valtteri Bottas, tak i Daniel Ricciardo. Brit stáhl svým triumfem před domácím publikem ztrátu na lídra šampionátu na pouhý jeden bod!

Ačkoliv se všichni piloti odlepili od startovního roštu bez problémů, tak v průběhu zaváděcího kola musel odstavit svůj vůz Jolyon Palmer. Nejprve hlásil problém s brzdovým pedálem a následně se rozbila také hydraulika. Jelikož Britův Renault stál mimo trať na relativně nebezpečném m&iacu

F2: Charles Leclerc nebyl ani v Silverstone k poražení

16. července 2017, 15:07 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - F2: Charles Leclerc nebyl ani v Silverstone k poražení
Kdo ještě pochybuje o tom, že se letošní mistr Formule 2 bude jmenovat Charles Leclerc? Lídr šampionátu Formule 2 dokázal ovládnout i britský víkend v Silverstone. Z páté pole-position za sebou vyhrál sobotní závod a i v nedělním sprintu získal cenné body.

Hned z Red Bull Ringu, kde se závodilo teprve minulý víkend, se Formule 2 stěhovala společně s Formulí 1 do „domova britského motorsportu“, Silverstone. Pořadatel se tam vytasil s novinkou: Svůj podnik Grand Prix Britové o jeden den prodloužili a Formule 2 proto mohla absolvovat volný trénink již ve čtvrtek. Druh

GP3 v Silverstone: První triumf mladého Alesiho

16. července 2017, 15:05 | Roman Klemm | Komentáře
Ilustrační fotografie - GP3 v Silverstone: První triumf mladého Alesiho
Letos teprve třetí víkend šampionátu GP3 v Silverstone přinesl nejvíce bodů domácímu jezdci Georgovi Russellovi. Dlouhán z juniorského kádru AMG-Mercedes teď jasně vede celkové hodnocení. V neděli ovšem patřil potlesk a pozornost Giulianovi Alesimu, který vyhrál svůj první velký závod.

Kvalifikace

Nejlepší startovní pozici si pro sobotní závod třetího podniku šampionátu formule GP3 vybojoval v pátek večer domácí pilot George Russell (ART). Junior Mercedesu, který teprve před týdnem v Rakousku vyhrál svůj první závod GP3, se prosadil pře